Συμμετοχή του 1ου Δ.Σ. Χίου στο διαγωνισμό του 2oυ Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου

Η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση του Υπουργείου Παιδείας Πολιτισμού και Θρησκευμάτων και η Επιστημονική Εταιρία “European School Radio, το Πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο” συνδιοργανώνουν το 2ο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου και τον μαθητικό ραδιοφωνικό διαγωνισμό “Κάντο ν’ ακουστεί!”.

Το φεστιβάλ πραγματοποιείται την Παρασκευή 3 Απριλίου 2015 στη Θεσσαλονίκη με την υποστήριξη της Ένωσης Συντακτών Ημερησίων Εφημερίδων Μακεδονίας-Θράκης και του Τμήματος Πολιτιστικών Θεμάτων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης.

Σε αυτό το διαγωνισμό συμμετέχει φέτος για πρώτη φορά και η ραδιοφωνική ομάδα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Χίου με το δικό της διαφημιστικό σποτάκι! Ακούστε το!!!