Σχολική γιορτή 25ης Μαρτίου

Την Πέμπτη 24 Μαρτίου οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας, τιμώντας τα 20 χρόνια από τον θάνατο  του Οδυσσέα Ελύτη, παρουσίασαν τη θεατρική παράσταση: «Ο Ήλιος ο Ηλιάτορας» αφηγείται  τα  «Ελληνάκια». Το έργο αυτό καταφέρνει να δείξει ότι παρ΄ όλες  τις  δυσκολίες  που περνάει η Ελλάδα σ’ όλη την πορεία της ιστορίας  της ,  υπάρχει  πάντα ο  Ήλιος ο Ηλιάτορας. Αυτός ο  Ήλιος δίνει την ελπίδα και δείχνει  τον δρόμο για ένα καλύτερο αύριο. Η απόδοση αυτού του αλληγορικού έργου ενθουσίασε και συγκίνησε γονείς και μαθητές.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Αγκά Βικεντία (ΣΤ΄2), Γιαννόπαπας Χρήστος (ΣΤ΄1), Ευαγγέλου Ευπραξία (Θεατρική Αγωγή), Βολάκη – Διαμάντη Πηνελόπη (Μουσική), Λαβίδα Μαρία (Φυσική Αγωγή).