Σχολικοί αγώνες στίβου 2016

Την Τρίτη 24 Μαΐου 2016 διεξήχθησαν οι σχολικοί αγώνες στίβου, που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Χίου, στο Δημοτικό Στάδιο. Οι μαθητές του σχολείου μας, με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής κ. Μαίρης Λαβίδα και κ. Βασίλη Κοκκαλιά, έλαβαν μέρος στα εξής αγωνίσματα:

1000μ., με τον Στέφανο Παπαδόπουλο (ΣΤ΄) στην 6η θέση και την Άννα Χειλά (ΣΤ’) στην 1η θέση.

50μ. ταχύτητα, με τον Νίκο Κίτρινο (ΣΤ’) στη 2η θέση, τον Κώστα Γιαλούρη (Δ’),

την Ίσιδα Βελίκη (Ε’) στην 6η θέση και τη Λυδία Βασιλείου (Γ’).

Μήκος, με τον Ανδρέα Κλουμάση (ΣΤ’) στη 14η θέση και τη Μάνια Λεμάνη (Ε’) στην 6η θέση.

Ύψος, με τον Παντελή Βατάκη (ΣΤ’) στην 5η θέση και την Αντωνία Μπότσα (Ε’) στην 1η θέση.

Ρίψη vortex, με τον Γιάννη Αντωνίου (ΣΤ’) στην 8η θέση και την Αλιφέρη Έμμα (Ε’) στη 10η θέση.

Σκυταλοδρομία αγοριών 6Χ50μ., με τους Νίκο Κίτρινο (ΣΤ’), Ανδρέα Κλουμάση (ΣΤ’), Παντελή Βατάκη (ΣΤ’), Ανδρέα Σαχίνι (ΣΤ’), Αντώνη Καραμανλή (ΣΤ’) και Ρομπέρτο Μπαλλίου (Ε’) στη 2η θέση.

Σκυταλοδρομία κοριτσιών 6Χ50μ., με τις Άννα Χειλά (ΣΤ’), Γκιούλη Μαρία (ΣΤ’), Γαβριέλλα Χρουνεβέχεν Βαν-Ντερ Βάιντεν (ΣΤ’), Βελίκη Ίσιδα (Ε’), Βολίκα Αργυρώ (Ε’), Λεμάνη Μάνια (Ε’) στη 2η θέση.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή και την προσπάθειά τους και για τη χαρά που μας έδωσαν με τις διακρίσεις τους!

1    2

3    4