Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου

Στις 27 Οκτωβρίου, ημέρα εορτασμού της ελληνικής σημαίας, η διευθύντρια, κ. Ευαγγελία Κωστάζου,  παρέδωσε τη γαλανόλευκη στους νέους σημαιοφόρους και παραστάτες. Στη συνέχεια ακολούθησε η εκδήλωση για την εθνική επέτειο, της 28ης Οκτωβρίου 1940. Οι μαθητές της Γ’ τάξης παρουσίασαν τη γιορτή που ετοίμασαν, με θεατρικά δρώμενα και τραγούδια, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Τη γιορτή παρακολούθησαν γονείς και μαθητές, που χειροκρότησαν την προσπάθεια των παιδιών, να μας θυμίσουν στιγμές από το ηρωικό έπος του 1940 και την αντίσταση των Ελλήνων κατά τη διάρκεια της γερμανικής κατοχής.

Υπεύθυνες για τη γιορτή ήταν οι δασκάλες: Καλαμάκη Μαρία (Γ1),  Αγκά Βικεντία(Γ2)

Συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί: Τσαπράζη Γεωργία (Μουσικός), (Θεατρολόγος) Μπόη Άννα