Β΄Φάση Σχολικών Αγώνων Στίβου

Την Πέμπτη 4 Μαΐου πραγματοποιήθηκε με ιδιαίτερη επιτυχία, στο Δημοτικό Στάδιο Χίου, η Β΄ Φάση των Σχολικών Αγώνων Στίβου. Οι αγώνες συνδιοργανώθηκαν από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ και τη Διεύθυνση Α/θμιας Εκπαίδευσης Χίου, υπό την αιγίδα της Ιεράς Μητρόπολης Χίου. Στους αγώνες συμμετείχαν 229 μαθητές και μαθήτριες από 18 σχολεία του Νομού μας και μαθητές ΑμεΑ. Το σχολείο μας συμμετείχε στα παρακάτω αγωνίσματα με τους εξής μαθητές και μαθήτριες:

Ρίψη medecin ball: Σπάτα Άντζελα, Κουτής Αντώνης

50μ. ταχύτητα: Βολίκα Αργυρώ, Αναστασάκη Βάσια, Μπαλλίου Ρομπέρτο, Γιαλούρης Κώστας

4Χ50μ. σκυταλοδρομία: Βολίκα Αργυρώ,

1000μ.: Βελίκη Ίσιδα, Χοτζαλάρι Στέιση, Κωστάλας Μάριος – Νικόλας, Κρασόπουλος Αριστοτέλης

Μήκος: Λεμάνη Μάνια, Ντάκας Ανδρέας

Ύψος: Μπότσα Αντωνία, Γιαλιάς Γιώργος

Ρίψη vortex: Αλιφέρη Έμα, Μπενέτος Γιάννης

Συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις που μας χάρισαν!

stibos bi00001 stibos bi00002

stibos bi00003stibos bi00004