Γ΄Φάση Αγώνων Στίβου

Την Πέμπτη 1 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στο Στάδιο και Αμφιθέατρο Οινουσσών, η Γ΄ Φάση των Σχολικών Αγώνων Στίβου. Οι αγώνες συνδιοργανώθηκαν από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ και τη Διεύθυνση Α/θμιας Εκπαίδευσης Χίου, υπό την αιγίδα της Ιεράς Μητρόπολης Χίου. Σε αυτή την τρίτη και τελική φάση το σχολείο μας συμμετείχε στα παρακάτω αγωνίσματα με τους εξής μαθητές και μαθήτριες και με τις ακόλουθες διακρίσεις:

50μ. ταχύτητα: Βολίκα Αργυρώ (6η θέση), Μπαλλίου Ρομπέρτο (4η θέση)

4Χ50μ. σκυταλοδρομία κοριτσιών: Βολίκα Αργυρώ – Μπότσα Αντωνία –  Λεμάνη Μάνια –  Βελίκη Ίσιδα (2η θέση)

4Χ50μ. σκυταλοδρομία αγοριών: Μπαλλίου Ρομπέρτο – Κωστάλας Μαριονίκολας – Αλίγια Ρενάτο – Γιαλούρης Κώστας (3η θέση)

1000μ.: Βελίκη Ίσιδα (6η θέση), Χοτζαλάρι Στέιση (4η θέση), Κωστάλας Μάριος – Νικόλας (1η θέση)

Μήκος: Λεμάνη Μάνια (4η θέση)

Ύψος: Μπότσα Αντωνία (1η θέση), Γιαλιάς Γιώργος (3η θέση)

Ρίψη vortex: Αλιφέρη Έμα (6η θέση)

Οι μαθητές μας έζησαν μια μοναδική εμπειρία, αγωνίστηκαν με πάθος και ευγενή άμιλλα, μας γέμισαν με χαρά και ικανοποίηση και τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!