Χριστουγεννιάτικες κατασκευές

Ετοιμάστηκαν και φέτος οι χριστουγεννιάτικες κατασκευές από τους μαθητές του σχολείου μας με την καθοδήγηση των δασκάλων τους! Το Α1 και το Α2 έκαναν κατασκευές με γλωσσοπίεστρα, το Β1 Χιονάνθρωπους – Ημερολόγια, το Β2 γέμισε φλιτζάνια με ζαχαρωτά, το Γ1 ετοίμασε σουβέρ για το χριστουγεννιάτικο τραπέζι και το Γ2 φαναράκια. Το Δ1 και το Δ2 έφτιαξαν βραχιολάκια, το Ε1 ξύλινα καραβάκια, το Ε2 κεριά με κανέλες, το ΣΤ1 γούρια από χαλκό και το ΣΤ2 ξύλινους Αη Βασίληδες.

Η εικαστικός του σχολείου μας κ. Κατερίνα Μυτακίδου και τα παιδιά ζωγράφισαν κομμάτια ξύλου με χριστουγεννιάτικα θέματα και οι μητέρες κ. Φραγκάκη και κ. Φωτεινέλλη με τη βοήθεια των παιδιών τους ετοίμασαν κοσμήματα, ξύλινα αγγελάκια και δεντράκια και άλλα διακοσμητικά.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους για τη διάθεση και το μεράκι τους!!!

Κ Α Λ Ε Σ   Γ Ι Ο Ρ Τ Ε Σ