Β΄Φάση Σχολικών Αγώνων Στίβου

Την Πέμπτη 3 Μαΐου πραγματοποιήθηκε με ιδιαίτερη επιτυχία, στο Δημοτικό Στάδιο Χίου, η Β΄ Φάση των Σχολικών Αγώνων Στίβου. Οι αγώνες συνδιοργανώθηκαν από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ και τη Διεύθυνση Α/θμιας Εκπαίδευσης Χίου, υπό την αιγίδα της Ιεράς Μητρόπολης Χίου. Στους αγώνες συμμετείχαν 308 μαθητές και μαθήτριες από 23 σχολεία του Νομού μας και μαθητές ΑμεΑ. Το σχολείο μας συμμετείχε στα παρακάτω αγωνίσματα με τους εξής μαθητές και μαθήτριες:

Ρίψη medecin ball: Σπάτα Άντζελα (2η θέση), Μπουροδήμου Κατερίνα (4η θέση)

Κουτής Αντώνης (5η θέση), Τσάπαλος Βασίλης (10η θέση)

50μ. ταχύτητα: Σπάτα Φιοράλντα, Στίγκα Ζαχαρούλα, Γιαννούτσος Αλέξης, Σιώλος Παναγιώτης

4Χ50μ. σκυταλοδρομία: Σπάτα Φιοράλντα – Στίγκα Ζαχαρούλα – Καράι Δωροθέα – Κοντού Μελίνα (6η θέση)

1000μ.: Κοντού Μελίνα (12η θέση), Γιακούμα Ίσιδα (17η θέση)

Γιαλούρης Κώστας (6η θέση), Κρασόπουλος Αριστοτέλης (9η θέση)

Μήκος: Κομνηνού Δέσποινα (14η θέση), Ντάκας Ανδρέας (7η θέση)

Ύψος: Κουντουριάδη Αναστασία (7η θέση), Τσάτσαρης Παναγιώτης (5η θέση)

Ρίψη vortex: Καράι Δωροθέα (12η θέση), Κούρτη Έργκι (15η θέση)

Συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας για τη συμμετοχή τους

και τις διακρίσεις που μας χάρισαν!

st1800001

st1800002 st1800003