Καλοκαιρινή γιορτή από την Α΄τάξη

Την Παρασκευή 15 Ιουνίου και ώρα 8:30 πραγματοποιήθηκε η γιορτή λήξης της Α΄τάξης στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Η γιορτή ξεκίνησε με σύντομο χαιρετισμό της Διευθύντριας κ. Κωστάζου. Στη συνέχεια, οι μαθητές της Α΄τάξης παρουσίασαν το θεατρικό τους με τίτλο «Και οι κακοί έχουν ψυχή», με θέμα το ρατσισμό και τα στερεότυπα στα παιδικά παραμύθια.  Στη σκηνή παρέλασαν όλοι οι μαθητές ενσαρκώνοντας ρόλους από τους κακούς των παραμυθιών, παρουσιασμένοι από μία άλλη οπτική γωνία. Γονείς και μαθητές του σχολείου απόλαυσαν τις ερμηνείες των παιδιών, κλείνοντας με ευχάριστο τρόπο τη σχολική χρονιά.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μπακόλα Κατιάννα (Α΄2), Ναλμπάντη Μαρία (Α΄1), Τσαπράζη Γεωργία (μουσικός), Πυτιανού Χρυσή (θεατρολόγος)