Εκπαιδευτική επίσκεψη στο ΚΠΕ Ομηρούπολης

2018-12-08 03.50.58

Την Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου οι μαθητές της Στ΄ τάξης  επισκέφτηκαν το ΚΠΕ Ομηρούπολης προκειμένου να παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα "ΜΕΛΙΣΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΑ". Στα πλαίσια αυτού του προγράμματος εκπαιδευτικοί του ΚΠΕ Ευεργετούλας Λέσβου μας παρουσίασαν τον θαυμαστό κόσμο των μελισσών και μας εντυπωσίασαν με τις πληροφορίες που μας παρείχαν. Στη συνέχεια ο κ.Χρήστος Γιαννόπαπας, δάσκαλος του ΣΤ΄1 τμήματος του  σχολέιου μας, μας ανέλυσε τα μυστικά του επαγγέματος του μελισσοκόμου, ενθουσιάζοντας ακόμη περισσότερο τους μαθητές μας. Το καλύτερο όμως μας το φύλαξαν για το τέλος οι διοργανωτές του προγράμματος, καθώς έντυσαν τους μαθητές μελισσοκόμους και φωτογραφήθηκαν μαζί τους, μοιράζοντας άφθονα χαμόγελα και αξέχαστες εμπειρίες!!!

2018-12-08 03.45.12

FB_IMG_1544233657501