Β΄Φάση Σχολικών Αγώνων Στίβου

Τη Δευτέρα 20 Μαΐου πραγματοποιήθηκε με ιδιαίτερη επιτυχία, στο Δημοτικό Στάδιο Χίου, η Β΄ Φάση των Σχολικών Αγώνων Στίβου. Οι αγώνες συνδιοργανώθηκαν από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ, τη Διεύθυνση Α/θμιας Εκπαίδευσης Χίου, την Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου, υπό την αιγίδα της Ιεράς Μητρόπολης Χίου. Στους αγώνες συμμετείχαν 390 μαθητές και μαθήτριες από 25 σχολεία του Νομού μας και μαθητές ΑμεΑ. Το σχολείο μας συμμετείχε στα παρακάτω αγωνίσματα με τους εξής μαθητές και μαθήτριες:

Ρίψη medecin ball: Μπαστιάνου Σταματία (4η θέση), Ζησιοπούλου Ανθή (7η θέση)

Χούσα Ορέστης (5η θέση), Αλιφέρης Χάρης (11η θέση)

50μ. ταχύτητα: Μπουροδήμου Κατερίνα (1η θέση), Κομνηνού Δέσποινα, Σουσαμλής Χρήστος (6η θέση)

4Χ50μ. σκυταλοδρομία: Κοντού Μελίνα – Σπάτα Άντζελα – Ψωμά Ελισάβετ –  Μπουροδήμου Κατερίνα (2η θέση)

1000μ.: Κοντού Μελίνα (12η θέση), Ψωμά Ελισάβετ (2η θέση)

Χοτζαλλάρι Ράιλι (4η θέση), Γραμμένος Αντώνης (15η θέση)

Μήκος: Γκουτσούλα Σπυριδούλα (24η θέση), Μπαλλίου Μπλερίντα (27η θέση), Πουτακίδης Παύλος (5η θέση)

Ρίψη vortex: Μπογή Βάλια (9η θέση), Ναλμπάντης Κώστας (20η θέση), Μανωλακάκης Παναγιώτης (4η θέση)

Συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας για τη συμμετοχή τους

και τις διακρίσεις που μας χάρισαν!

20190521_094235