Γ΄Φάση Αγώνων Στίβου

Τη Δευτέρα 10 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στο Στάδιο Χίου, η Γ΄ Φάση των Σχολικών Αγώνων Στίβου. Οι αγώνες συνδιοργανώθηκαν από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ και τη Διεύθυνση Α/θμιας Εκπαίδευσης Χίου, υπό την αιγίδα της Ιεράς Μητρόπολης Χίου. Σε αυτή την τρίτη και τελική φάση το σχολείο μας συμμετείχε στα παρακάτω αγωνίσματα με τους εξής μαθητές και μαθήτριες και με τις ακόλουθες διακρίσεις:

4Χ50μ. σκυταλοδρομία κοριτσιών: Κοντού Μελίνα – Σπάτα Άντζελα – Ψωμά Ελισάβετ – Μπουροδήμου Κατερίνα (5η θέση)

4Χ50μ. σκυταλοδρομία αγοριών: Καραμάνης Γιώργος – Χοτζαλάρι Ράιλι – Σιώλος Παναγιώτης – Μανωλακάκης Παναγιώτης (3η θέση)

50μ.: Μπουροδήμου Κατερίνα (2η θέση)

1000μ.: Ψωμά Ελισάβετ (3η θέση)

1000μ.: Χοτζαλάρι Ράιλι (4η θέση)

Μήκος: Πουτακίδης Παύλος (5η θέση)

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές μας, που μας κάνουν περήφανους με τις  επιτυχίες τους!