Διαγωνισμός – Concours Haïkus 2022-23

Διάκριση του 1ου Δημοτικού Σχολείου Χίου και της εκπαιδευτικού Γαλλικής Γλώσσας Μαυροπούλου Μαρίας στην εθνική προεπιλογή Haïku.

Ο Σύλλογος Πανεπιστημιακών Καθηγητών Γαλλικών – Ελλάδας (APF FU-Grèce) θα ήθελε να συγχαρεί όλους τους συναδέλφους και τους μαθητές τους, που συμμετείχαν στην εθνική προεπιλογή του διαγωνισμού που διοργάνωσε η Διεθνής Ομοσπονδία Γαλλικών Καθηγητών. Η επιτροπή αποτελούνταν από τους κ. Κωνσταντίνο Μυταλούλη (Πρόεδρο APF-FU Ελλάδος) και τον κ. Χρήστο Νίκου (Πανεπιστήμιο Πειραιώς), καθώς και τα μέλη του APFFU-Grèce. Συγχαίρουμε θερμά όλους τους καθηγητές και τους μαθητές που συμμετείχαν, για τις εξαιρετικές, γεμάτες ευαισθησία και πρωτοτυπία δημιουργίες τους.

Επιλογές Καθηγητών: MAVROPOULOU Maria (1re école Primaire de Chios), ZARZOULI Despina (3eécole Primaire de Kiato)