Στο μικρόφωνο σήμερα…..

Θέλετε να ξέρετε τα πάντα γύρω από την υγιεινή διατροφή;

Τότε, ακούστε τη 2η ραδιοφωνική  μας εκπομπή την Τετάρτη 4-2-2015 στις 17:05 από το Ράδιο Αλήθεια Χίου και θα τα μάθετε όλα! Οι μαθητές του φετινού Β1 μεταδίδουν ραδιοφωνικά τη θεατρική παράσταση, που είχαν παρουσιάσει πέρσι στην καλοκαιρινή γιορτή τους, με θέμα την υγιεινή διατροφή στο πλαίσιο της ευέλικτης ζώνης.

Το πρώτο μέρος του έργου αποτελεί διασκευή του άρθρου «Με τα γονίδια αλλαγμένα» της Εύης Τσιτιρίδου (δημοσιευμένο στις 15 Οκτωβρίου 2000 στην εφημερίδα «Οι Ερευνητές πάνε παντού»). Όσο για το δεύτερο, έχει συγγραφεί από τη δασκάλα της τάξης Έφη Ξυλά!

Στη ραδιοφωνική εκπομπή θα ακουστούν και παιδιά από τις τάξεις Ε΄ και Στ΄.

Η εκπομπή θα αναρτηθεί  επίσης και στην ιστοσελίδα του σχολείου μας, στην ενότητα «Αρχεία εκπομπών», για να μπορείτε να την ακούσετε οποιαδήποτε στιγμή θέλετε, οπουδήποτε και αν βρίσκεστε! Καλή ακρόαση!!!