Ολοκλήρωση του προγράμματος Erasmus

Την Παρασκευή 3 Νοεμβρίου, ολοκληρώθηκε η συνάντηση στη Χίο των Γάλλων εταίρων του προγράμματος Erasmus.

Την εβδομάδα που έμειναν οι Γάλλοι φίλοι μας στο σχολείο κάναμε πολλές δράσεις παρέα. Παρακολούθησαν πώς κάνουμε μάθημα σε μικρές και μεγάλες τάξεις και συμμετείχαν σε  εικαστικά και περιβαλλοντικά εργαστήρια, χορούς και εκπαιδευτικές επισκέψεις.

Εδώ  οφείλουμε να ευχαριστήσουμε το κατάστημα Mastiha Shop για την ευγενική χορηγία  χιώτικων προϊόντων στους φιλοξενούμενούς μας. Eπίσης ευχαριστούμε τους ακόλουθους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, που παρόλο που δε συμμετείχαν στο πρόγραμμα, βοήθησαν και η συμβολή τους ήταν καθοριστική: Μαίρη Λαβίδα, Νίκο Μαχαίρα,  Μαίρη Μαυροπούλου, Σαββίνα Πασίνη, Βάσω Κατσάνου, Κρυστάλλα Χατζηαναστάση,   Χρήστο Γιαννόπαπα, Χριστίνα Παληού, Κατερίνα Σβύνου, Σταματία Μαυρίκου και Σταύρο Χριστοδούλου.